Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 272 127 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Zdjęcia w galeriach.


I po lewicy ...

piątek, 27 lutego 2009 13:30
...
Jestem wdzięczny Grzegorzowi Napieralskiemu. Zablokowanie jednej listy lewicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego jest tym o czym antykomuniści mogli marzyć. Przewodniczący "grabarz lewicy" przez swoje zadufanie wykończył wszystkie partie i partyjki wywodzące się z PZPR i dokończył pogrzeb postUW - t.j. Partii Demokratycznej. Zrobi się przyjemniej w europarlamencie gdy z grupy socjalistycznej odpadną pogrobwcy PZPR.
A Napieralski niech opowiada jak najwięcej o walce z Kościołem, niech promuje organizacje gejowskie ...
A w Sejmie VII kadencji stanie sie równie przyjemnie bez Kalisza, Szymanek - Deresz, Wenderlicha ...

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Awantura o Antoniego ...

poniedziałek, 23 lutego 2009 14:13

 

 

 

Przykre i żenujace. Sejm powołał komisję śledczą ds. wyjaśnienia śmierci K. Olewnika przy wsparciu wszystkich klubów parlamentarnych. Jednak od razu okazało się, iż otworzył się kolejny front potyczki PO i PiS. Kością niezgody został pos. Macierewicz i jego certyfikat dostępu do informacji niejawnych. Zamiast pochylić się nad wyjaśnieniem afery, która kosztowała ludzkie życie - Platforma oraz Prawo i Sprawiedliwość zajmują się kwestiami nieistotnymi dla sprawy. Jakim politykiem jest A. Macierewicz wiedzą wszyscy. Zamiast sporu personalnego partie parlamentarne powinny przyjrzeć się zdumiewajacej metamorfozie wymiaru sprawiedliwości w tej sprawie. Nagle zostaje aresztowany partner biznesowy K. Olewnika ... jakby przez lata nie można było tego dokonać.

 

Czy chodzi o to by paraliżować komisję aż do wyborów do PE? Czy PO i PiS chronią eksministra Kalisza z Sojuszu, który niewątpliwie będzie zeznawał przed komisją? Czy dwie najwieksze partie obawiają się wyeliminowania SLD? Czy to nie kończyłoby demontażu PZPR/SdRP/SLD?

 

Czy awantura o Macierewicza rzeczywiście jest tym o co chodzi? Czy nowe, niedawne umizgi PO i PiS są tylko kolejnym tematem zastępczym? Panie i Panowie z Wiejskiej czas wziąść się za pracę. Tak, aby Polakom żyło się lepiej.

 

Bo 100 razy ważniejsze są miejsca pracy niż certyfikat bezpieczeństwa Macierewicza. Jeśli PO oraz PiS sądzą inaczej zapraszamy do Huty Szkła w Krośnie, gdzie dzięki bezczynności rządzących pracę straciło 2000 osób. To są problemy ... istniejace realnie.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Tuskowe qui pro quo

czwartek, 19 lutego 2009 14:52
Donald Tusk zafundował Polakom qui pro quo. Minister zdrowia - lansowana w poprzedniej kadencji Sejmu RP jako panaceum dla polskiego systemu opieki zdrowotnej - jest jedym z najgorszych ministrów, a jej nieporadność w sprawach wydawałoby się banalnych, przyprawia o śmiech przez łzy. Weźmy cykl artykułów "Dziennika" w sprawie standardów opieki nad kobietami będącymi w ciąży. Interwencje RPO dr Janusza Kochanowskiego napotykają na twardy opór. Nawet, gdy dotyczą tak banalnej kwestii jak prawo do znieczulenia w czasie porodu. Szpitale pobierają "opłaty dodatkowe", położnicy to samo ... a minister Ewa Kopacz lansuje metodę - rodzić w bólu, albo płacić.

To skandal, aby Polki nie miały wyjścia poza siegnięciem do kieszeni. W większości krajów UE szczególna opieka zdrowotna nad matką w ciąży, w czasie porodu jest standardem. U nas przywilejem. Ciekawe, co na to posłanki Platformy?

Liberałowie z PO nie mają nie tylko recepty na kryzys, ale nie są w stanie rozwiązywać spraw oczekiwanych przez społeczeństwo. Idą przez kadencję Sejmu RP siłą inercji. Trąceni przez wyborców w akcie wyborczym zmierzają do końca 4-letniej dysputy nad tematami zastępczymi.

Minister zdrowia nie radzi sobie z obowiązkami. Bardziej trwa, niż ma jakieś propozycje zmian. Może lepiej było wystawić ją w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Niestety D. Tusk jak widać staje się premierem i wodzem PO bardziej malowanym skoro nie może nakłonić E. Kopacz do liderowania liście PO w Warszawie. Żenujące.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Śląskie NP o rynku pracy w Sejmie ...

poniedziałek, 09 lutego 2009 20:01


Dziś w gmachu Sejmu RP odbyła się konferencja prasowa Naprzód Polsko z udziałem m.in. posłów do PE Dariusza Grabowskiego oraz Andrzeja Zapałowskiego. W jej trakcie podniesiono również kwestie dotyczace Śląska i Zaglębia. Pełny materiał:

http://www.polityczni.pl/naprzod_polsko,_w_obronie_polskiej_armii,audio,50,3328.html

Kwestie dot. woj. śląskiego prezentował pełnomocnik stronnictwa w Katowicach (od 31:40 meteriału video).


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Kryzys na rynku pracy ...

poniedziałek, 09 lutego 2009 11:04
 


Katowice, 9 lutego 2009 r.

 

OŚWIADCZENIE

w związku z groźbą niepokojów społecznych w woj. śląskim

 

Naprzód Polsko w Katowicach z zażenowaniem i zdumieniem odebrało niedawną wypowiedź wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka, w której w imieniu rządu zadeklarował pozostawienie osób bezrobotnych oraz zwalnianych z pracy samym sobie. Tą wypowiedź można porównać wyłącznie do stwierdzenia b. premiera Włodzimierza Cimoszewicza z 1997 roku kierowanego do poszkodowanych w czasie powodzi, iż „trzeba było się ubezpieczyć".

 

Arogancja rządzących i pozostawienie Polaków przez rząd D. Tuska bez pomocy Państwa w dobie kryzysu powoduje wzrost napięć społecznych.

W woj. śląskim zwolnienia masowe (Huta Katowice - deklarowane 1000 osób, Fiat Auto Poland w Tychach - tylko w dniu wczorajszym 100) i ograniczenia produkcji stawiają pod znakiem zapytania istnienie jakichkolwiek planów pomocowych rządu adresowanych do przedsiębiorców i społeczeństwa.

 

Naprzód Polsko apeluje o natychmiastową, pełną ratyfikację konwencji Międzynarodowej Organizacji Pracy (nr 102 z 1952 r. i nr 168 z 1988 r.), które stanowią, iż minimalne zasiłki dla samotnych matek i bezrobotnych muszą nawiązywać do standardów europejskich, czyli stanowić 45% średniego wynagrodzenia podawanego przez GUS. Środki potrzebne na zastosowanie tych rozwiązań upatrujemy w ramach 19 mld złotych „odnalezionych" przez premiera Tuska w tegorocznym budżecie oraz rezerwie zabezpieczającej wymienialność złotego.

 

Przypominamy, że setki tysięcy osób uspokojonych wizją „cudu Irlandii" zaciągnęło spore zobowiązania kredytowe, których okresowe zawieszenie jest możliwe najczęściej na okres maksymalnie 3 miesięcy. Pozostawienie Polaków pozbawianych właśnie zatrudnienia z widmem bankructwa i biedy doprowadzi do niepokojów społecznych, za które odpowiedzialność ponosi koalicyjny rząd D. Tuska.

 

Stąd NP - zamiast sloganów - domaga się wprowadzenia postulowanych przez nas uregulowań.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


piątek, 17 listopada 2017

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
232425262728 

Galerie

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O nas

Forum wymiany poglądów NP na Śląsku. E-mail: naprzodpolsko.slask@wp.pl ; 0 693 027 771 (Śląsk); 0 721 154 662 (Zagłębie Dąbrowskie); 0 888 334 575 (ROW); 0 605 672 116 (Gliwice). GG 49...

więcej...

Forum wymiany poglądów NP na Śląsku. E-mail: naprzodpolsko.slask@wp.pl ; 0 693 027 771 (Śląsk); 0 721 154 662 (Zagłębie Dąbrowskie); 0 888 334 575 (ROW); 0 605 672 116 (Gliwice). GG 4923673.

schowaj...

Lider na Śląsku ...

Kazimierz WILK

ur. 28 lutego 1957 w Olkuszu) – poseł na Sejm I i II kadencji, działacz związkowy.
Pracuje w górnictwie.

W 1991 uzyskał po raz pierwszy mandat poselski z ramienia Polskiego Związku Zachodniego.

W 1993 skutecznie ubiegał się o reelekcję z listy KPN.

W Sejmie II kadencji zasiadał w Federacyjnym Klubie Parlamentarnym na rzecz Akcji Wyborczej Solidarność. W tym czasie okrzyknięty przez media “nękaczem rządu”.

W 1996 roku bronił związkowców przez atakiem policji na manifestację górników pod Sejmem – stojąc między policyjnymi sikawkami a górnikami.

W 1997 odszedł z polityki.

Kierował PZZ, a od końca lat 90. Związkiem Zawodowym "Kontra". W dalszym ciągu zasiada we władzach tego związku i przewodniczy KZ ZZ Kontra w KWK Borynia.

Obecnie postanowił powrócić do czynnej polityki w związku z kryzysem gospodarczym. Chce dopilnować, aby z górnictwem nie stało się to, co z sektorem stoczniowym.

Statystyki

Odwiedziny: 9536

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Pytamy.pl